Karalama Defteri

hmm

Re: Karalama Defteri

Mesaj gönderen hmm » Çrş Eki 28, 2020 3:56 pm

Umarım tek benim hayatım b.k gibi gitmiyordur.

Kullanıcı avatarı
malina

Mesaj gönderen malina » Çrş Eki 28, 2020 6:52 pm

Bambi 'ye ait bir yazı :

Genel anlamda sanki dört nala kıyamete koşuyor insanoğlu.. Heryere ve her yüreğe şöyle veya böyle bir cehennem ateşi düşmüş gibi geliyor bana.. Durup hissetmeye, hissimizi ifade etmeye, ifade edileni anlamaya ve bunları paylaşmaya yetişemiyoruz gibi sanki.. Sanki hepimiz kendi küçük kıyametimizi yaşar gibiyiz bir anlamda.. Çünkü birbirimize ne kadar el uzatsak da diğeri bunu göremiyor ve tutamıyor.. Bu tarifsiz bir acı.. Bu hâle ne önerilebilir diye düşünüyorum, sanırım en iyi çare aksini diretmeden acıya teslim olmak.. böylelikle en azından bir de direnirken kendi kendimizi hırpalamamak olabilir.. Ve de İNANMAK.. her neye, her kime inanıyorsak O'na inanmaya sımsıkı sarılmak..! Fakat kalp gerçeği her daim bilse de, akıl çelinebiliyor maalesef.. Bu yüzden de, bu inancı korumak için -yegâne işe yaradığı bu noktada- at gözlükleri takalım ve bi' tek O'nu görüp bi' tek O'na koşulsuz şartsız inanalım..!!

Neydi düsturumuz (ya da mottomuz);
Hayat fırtınanın geçmesini beklemekten öte, yağmur altında dans etmeyi öğrenmekten ibaret..

Dans durduğu an, hayat bitmiş demektir.. Dans belki zaman zaman şekil, ritim değiştirebilir, ama asla kesilmemelidir.. Aşkımızı anlattığı gibi, acımızı, isyanımızı da dile getirir.. Bu uğurda pes etmek -ihtimal dahili bile değildir-; ölmek, yok olmak, demektir..

Bu çok sancılı sürecin doğan günün habercisi olduğuna inanarak, sonucunda hayırlara vesile olmasını diliyorum hepimiz için.
ütopya yahut silistre

Kullanıcı avatarı
malina

Mesaj gönderen malina » Çrş Eki 28, 2020 6:54 pm

Tek kimliğe kaç can sığar ki..!? Hele ki anlaşamayıp biri diğerinin hayatına taş koyuyorsa..
Olanı mantıkla anlamaya çalışmak nafile.. Bunca yanıltmaca/yanılsama cirit atarken..
Üç günlük ömürde paylaşamadığımız üç kuruşluk hırslar niye?!..
Akıl, fikir, sağduyu, biraz uyum, bolca vicdan diliyorum..
Ve gönül gözümüze kuvvet..!

Bambi
ütopya yahut silistre

Kullanıcı avatarı
malina

Mesaj gönderen malina » Çrş Eki 28, 2020 7:26 pm

Eksik bi' şeyler hâlâ var.
En son malina tarafından Cum Kas 06, 2020 11:27 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ütopya yahut silistre

Kullanıcı avatarı
malina

Mesaj gönderen malina » Çrş Eki 28, 2020 7:28 pm

Sadece zaman değişmemiş.
En son malina tarafından Cum Kas 06, 2020 11:28 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
ütopya yahut silistre

Kullanıcı avatarı
sinekvalesi

Mesaj gönderen sinekvalesi » Cum Eki 30, 2020 11:26 am

Tiril tiril giyinmek de hiç istemezdim.

Kullanıcı avatarı
malina

Mesaj gönderen malina » Cum Eki 30, 2020 6:41 pm

“Nesiller boyunca soğukluk, ölüm ve yalnızlık dışında bir şey yok.”

Ingmar Bergman / Wild Strawberries (1957)
ütopya yahut silistre

ezopaçahaşlama

Mesaj gönderen ezopaçahaşlama » Pzr Kas 01, 2020 5:26 pm

yoğun ısrarlar sonucu burdayım. mesajlar, araya adam sokmalar, "gel sensiz olmuyor" demeler...
niye kimse çağırmıyor beni?

Kullanıcı avatarı
sinekvalesi

Mesaj gönderen sinekvalesi » Cmt Kas 07, 2020 8:52 pm

bursa'da neden bu kadar az market olması...

Kullanıcı avatarı
Paris

Mesaj gönderen Paris » Pzr Kas 08, 2020 4:02 am

Insan uyurken, hem de tüm gece, bilinçsizce cengiz kurtoğlu şarkıları söyler mi yahu. Wc ye kalktım tuvalet kağıdı koparıyorum gözlerim yarı kapalı, beynimin fonunda aynı şarkı. Zihnim yoruldu vallahi sal beni cengiz abi 😒😒